Jak tworzyć nowe akapity w opisie na Instagramie?

Często pytacie mnie w DM jak robić “entery”, nowe akapity, pisać od nowej linijki na Instagramie. Są różne sposoby, ale one wszystkie nie działają u każdego. Np. wiem, że u jednych działa sposób na robienie nawiasów z wieloma spacjami, a potem usunięcie tych nawiasów [               ] – ale u mnie np nie i Instagram z powrotem zlewa cały tekst w jeden akapit.

Jak skutecznie pisać od nowej linijki?

Jest na to jeden sprawdzony sposób, który działa u wszystkich – należy utworzyć wpis w notatce (warto akapity oddzielić myślnikami lub emoji’s), a następnie skopiować i wkleić go do opisu pod zdjęciem lub w profilu w tekście BIO. Od razu pewnie spytacie czy Instagram nie utnie nam zasięgów za to, że wkleiliśmy, a nie wpisaliśmy treść. Istnieje takie prawdopodobieństwo, ponieważ zwyczajnie potraktuje to jako działanie typu SPAM, jednak nie wydaje mi się, aby to były drastyczne cięcia, ponieważ mnóstwo twórców z tego korzysta i mają się dobrze. Pamiętajcie, nie dajmy się zwariować. Bądźmy świadomi obostrzeń, ale róbmy tak, żeby było nam wygodnie.

o Autorze
Avatar
Joanna jest założycielką Instacademy - miejsca, które promuje wiedzę dotyczącą Instagramu. Zdobyła doświadczenie tworząc od zera jedną z najbardziej zaangażowanych grup odbiorców marki w Polsce (130 tysięcy fanów), a następnie powtarzając ten sukces na swoim prywatnym profilu. Kocha podróże, dobre jedzenie i swojego kota Puszka.

17 komentarzy

  1. Dwie opcje.. albo ja coś źle rozumuję tego posta albo po prostu mam cudownego iPhona, który easy robi akapit 🤔 wystarczy wejść w opcję cyfr i wtedy nacisnąć return 🙃 ważne by po ostatnim znaku przed akapitem nie dać spacji.. i tyle 😉

  2. Dwie opcje.. albo ja coś źle rozumuję tego posta albo po prostu mam cudownego iPhona, który easy robi akapit 🤔 wystarczy wejść w opcję cyfr i wtedy nacisnąć return 🙃 ważne by po ostatnim znaku przed akapitem nie dać spacji.. i tyle 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *