Jak dodać video z Internetu na Instastory?

Często pytacie mnie jak dodaje filmy z sieci do mojej relacji. Odpowiedź jest prosta! Nagrywam to co się dzieje na moim ekranie. Ten sposób przekazywania treści przydał się także kiedy chciałam Wam coś pokazać. Czasem jak ciężko było mi opisać jakiś tutorial na Instagramie to wrzucałam takie nagranie, bo tłumaczyło o wiele więceh niż tekst krok – po – kroku.

Jak nagrać ekran na iPhone?

Prawdopodobnie po aktualizacji systemu pojawiła Wam się opcja nagrywania ekranu w dolnym menu, czyli tutaj, na dole pod latarką,to “kółeczko”:

Jeśli nie widzicie tej opcji, a system był niedawno aktualizowany to:

  1. Kliknijcie w ustawienia.
  2. Centrum sterowania.
  3. Dostosowanie narzędzia
  4. Tutaj możecie dowolnie dodawać sobie narzędzia do tego dolnego menu, które nazywa się właśnie “Centrum sterowania”. Wysuwacie sie przeciągając palcem z dolnej krawędzi do góry.

Jeśli dalej nie macie tej opcji – musicie zaktualizować system.

Jak nagrać ekran – Android?

Szczerze mówiąc nie wiem, bo nigdy nie używałam telefonu z systemem Android, ale z tego co “wygooglałam” to są do tego aplikacje: LINK. Jeśli można to zrobić systemowo, to dajcie znać w komentarzach!

Prawie codziennie używam tej opcji, mam nadzieje, że i dla Was będzie przydatna!

o Autorze
Avatar
Joanna jest założycielką Instacademy - miejsca, które promuje wiedzę dotyczącą Instagramu. Zdobyła doświadczenie tworząc od zera jedną z najbardziej zaangażowanych grup odbiorców marki w Polsce (130 tysięcy fanów), a następnie powtarzając ten sukces na swoim prywatnym profilu. Kocha podróże, dobre jedzenie i swojego kota Puszka.

14 komentarzy

  1. Jak tym sposobem usunąć w iPhone końcowe sekundy nagranego w ten sposób wideo na których jest nagrane wyłączenie nagrywania screenu? Podczas nagrywania jak ściągam centrum sterowania w dół aby wyłączyć nagrywanie ekranu, ten moment także mi się nagrywa. Jak to usunąć z pozycji telefonu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *