Jak zabezpieczyć konto przed kradzieżą i niepożądanymi działaniami?

Codziennie czytamy o tym, że ktoś stracił dostępy do konta. Podpowiem Wam kilka sposobów na to, aby zabezpieczyć swoje konto przed niepożądanymi sytuacjami. Po co internetowi przestępcy mieliby kraść Wasze konta? Aby je nielegalnie sprzedać! Prawdziwe konto, z prawdziwymi fanami jest sporo warte.

Uwierzytelnienie dwuskładnikowe

Należy włączyć w ustawieniach wspomniane uwierzytelnienie aby mocno zmniejszyć szansę na włamanie się na nasze konta. Pamiętajcie aby mieć połączony aktualny numer telefonu z aplikacją. Jak działa to zabezpieczenie? Jeśli logujemy się na danym urządzeniu po raz pierwszy, to wtedy Instagram poprosi nas o wprowadzenie dodatkowego kodu, który otrzymamy SMSem. Opcja ta jest dostępna w ustawaniach. Warto sprawdzić raz na jakiś czas czy na pewno jest włączona.

Aplikacje trzecie

Pamiętajcie, aby nie zostawiać w żadnej aplikacji swoich danych i nie dawać im uprawnienia do korzystania z Waszego konta. Zazwyczaj dzieje się to jeśli próbujemy korzystać z aplikacji tworzących „prawdziwy” (SZTUCZNY!) ruch. Aplikacja wtedy za nas komentuje i lajkuje inne konta, w nadziei na follow back. To najprostszy sposób na utratę konta. Jak sprawdzić czy nie udostępniliśmy naszych danych aplikacjom trzecim? Sprawdźcie pod tym linkiem: TUTAJ.

Co jeszcze możemy zrobić?

Najlepiej jeśli zmienicie hasło na nowe i będziecie to raz na jakiś czas powtarzać. To banalne, ale hasło powinno być silne. Pamiętaj też – nie zapamiętuj haseł na nie swoich urządzeniach. I powtórzę raz jeszcze: Zastanów się dwa razy, zanim użyjesz zewnętrznej aplikacji!

Jeśli zauważyliście dziwne interakcje np. odfollowowanie jakiś kont, które śledzicie od dawna – zróbcie wszystkie te rzeczy.

10 Comments

  1. A co z aplikacjami typu Followers+, które nie są botami do ‚nabijania followersów’, ale pozwalają podejrzeć kto jest naszym followersem, kto dał unfollow? Czy one także są niebezpieczne?

    1. Ja nie uzywam takich narzędzi… nie wiem co potem robią z danymi, ale statystyki Instagram sa wystarczajace dla mnie.

  2. Nawet nie bylam świadoma, że do mojego konta miało dostęp kilka aplikacji pomimo, że nigdy nie korzystałam ze sztucznych napedzaczy ruchu ba profilu 😮 Dzięki za ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *